Palyaço ve Çocuklar için Palyaçonun Önemi

palyacokiralamahizmetlerimiz-1000x480
Palyaço Kiralama Hizmeti
10 Şubat 2017
palyaco-kiralama-palyaco-organizasyonları
Palyaço Kiralama ve Palyaço Organizasyonları
10 Şubat 2017

Palyaço ve Çocuklar için Palyaçonun Önemi

palyacovecocuk-1-1000x480

Doğum günü organizasyonları çocukluğumuzdan yetişkinliğime kadar her zaman önemli bir unsur olmuştur. Yılda bir gün kendimizi çok özel hissettiğimiz bu anlar çocukken daha önemli bir hal alıyor. Diğer sektörler ile kıyasladığımız zaman etkinliğinize gelen palyaço önemli bir hal alıyor. Çünkü çocuğunuzla birebir yakın temas içinde olan palyaço eğer pedagojik anlamda donanımlı değilse sağlıklı bir iletişim gerçekleşemez. Palyaçonun orada olma amacı sadece eğlendirmek değil etkinlik içinde yer alan diğer çocuklarla birlikte kaliteli bir zaman paylaşmaktır. Dışarıdan basit ve eğlenceli görünen bu işe yakından baktığımız zaman aslında çok zor ve karmaşık olduğunu görebiliriz. Bu organizasyonlarda çocuğunuzun içinde bulunduğu arkadaş grubu bireysel oyunlardan ziyade grup oyunlarından hoşlanır. Etkinliğinizde olan palyaço çocuğunuzun hayatında yer edinmiş diğer insanlardan farklıdır. O bir öğretmen, baba, anne gibi bir faktör değildir. Hiçbir zaman emir kipiyle yaklaşmadan çocuğunuzun hayatında farklı bir yer sahibi olan bu karakter çocuğunuzun gözünde adeta bir yol gösterici oluyor.

Topluluk Oyunları

Çocuğunuz artık bireysel oyunlardan uzaklaşıp arkadaşlarıyla grup etkinliklerine dahil olup sosyalleşme kriteri devreye giriyor. Belli bir zamana kadar sadece oyuncaklarıyla içli dışlı olan çocuğunuz içinde bulunduğu kabuğu artık arkadaşlarıyla oynayarak, toplu etkinliklere katılarak ve zamanını daha verimli geçirerek değerlendirebilir. Paylaşmak kavramını öğrenen çocuğunuz etrafıyla olan iletişiminde bu sayede önemli bir yol izleyecek. Burada bulunan en önemli detay sizin etkinliğine çağırdığınız palyaçonun işinde ne kadar tecrübeli olduğu. Yani bu işe yeni başlamış ve çocuklarla iletişimi kötü olan biri ile çalışırsanız çocuğunuz yanlış yönde ilerleyebilir. Araştırmanızı önce çevrenizden daha sonra da internet üzerinden sizlere bu hizmeti veren donanımlı şirketlerle yapabilirsiniz.

Palyaço

Palyaço dediğimiz zaman sürekli kazayla düşen, sakarlık yapan boyalı bir yüz gelir aklımıza. Sadece dışarıdan görünen bu görüntünün ardında sizler için bilinçaltı mesajları bulunan gönderimler mevcuttur. Orada kötü olanı mizahi ve komik bir durumla anlatmak çocuğunuza doğru ve yanlış kavramını sevecen bir dille açıklamaktır, anlatmaktır. Yoksa sadece güldürü için kendini yerden yere atan bir kişi sadece o anlık güldürdüğü ile kalır. Çünkü çocuklarımızın masumiyeti gülmeyi destekler. Sadece amacımız onlar eğlenirken doğru bir şeyler aşılayabilmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 5 =

Reklomastik Web Tasarım Firması